Rezoluce o Kubě těsným poměrem schválena

Rezoluce o situaci v oblasti lidských práv na Kubě těsně prošla hlasováním Komise OSN pro lidská práva. Byla přijata rozdílem dvou hlasů; 23 členů bylo pro, 21 proti. Komise v ní vyzývá Kubu, aby zajistila svým občanům individuální práva, jako jsou svoboda projevu, sdružování či shromažďování. Kubánský zástupce dokument ostře odmítl.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

kubánský zástupce v OSN | Foto: ČTK/AP

Česká republika byla mezi státy, které tuto rezoluci podpořily. V minulých třech letech byla naše země předkladatelem obdobných rezolucí, které kritizovaly dodržování lidských práv na Kubě. Letos rezoluci navrhla Uruguay.

"Hlasování se zdá těsné, ale v podstatě koresponduje s tou linií, kterou hlasování mělo i v přecházejících třech letech, kdy my jsme tu rezoluci předkládali my a kdy pokaždé byla přijata o jeden, dva nebo maximálně o tři hlasy," komentoval pro Radiožurnál výsledek hlasování náš velvyslanec při OSN Alexandr Slabý.

Přehrát

00:00 / 00:00

A. Slabý - rezoluce o Kubě

Jitka Malá, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme