Riceová by mohla být potvrzena na šéfku diplomacie už dnes

Condoleezza Riceová nominovaná prezidentem Bushem na ministryni zahraničních věcí čelila na Capitol Hill mnohahodinovému proudu otázek senátorů. Dnes nebo zítra by ji měli potvrdit do funkce, ale zejména Demokraté dávali najevo, že jsou znepokojeni vývojem v Iráku. Riceová slíbila, že pod jejím vedením nebude vést americká diplomacie politický monolog. Spojené státy nepoleví v šíření svobody a demokracie ve světě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Condoleezza Riceová | Zdroj: ČTK

Neúspěšný prezidentský kandidát John Kerry se domnívá, že v Iráku se situace nelepší a volby jen přilijí olej do ohně. Condoleezza Riceová žádá trpělivost a domnívá se, že v Iráku stejně jako v Afghánistánu jsou vidět pozitivní příznaky zavádění demokracie, které dají sílu a naději reformátorům v regionu. Národně bezpečnostní poradkyně Riceová, která chce povýšit slíbila, že když jí do čela ministerstva zahraničí zákonodárci pomohou, bude usilovat o zlepšeni vztahů se spojenci, které poškodila válka v Iráku.

Markéta Kaclová, Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme