Riceová jednala v Paříži o Íránu i o ptačí chřipce

Ministryně zahraničních věcí Spojených států Condoleezza Riceová se dnes na své cestě po Asii a Evropě zastavila v Paříži, kde ji během dopoledne přijal francouzský prezident Jacques Chirac. Odpoledne se pak setkala se svým francouzským protějškem Philippem Douste-Blazym.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Condoleezza Riceová v Paříži | Zdroj: ČTK

Při svém dopoledním jednání se Jacques Chirac a Condoleezza Riceová zabývali především otázkou Íránu a jeho pokusů o výrobu jaderných zbraní. Shodli se na prohlášení, že tato představa je pro mezinárodní společenství zcela nepřijatelná. Na programu jednání byla také syrsko-libanonská otázka, nastolení míru a demokracie v Iráku a na Blízkém východě.

Odpolední setkání šéfky americké diplomacie s ministrem Douste-Blazym se týkalo především problému boje proti ptačí chřipce, v němž by podle Riceové měly všechny národy jednat společně, aby zamezily jejímu dalšímu šíření a eventuálním mutacím viru.

Veronika Lefrancois Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme