Riceová v Británii hlavně o Íránu a Blízkém východu

Problémy Iránu a Blízkého východu - to byla hlavní témata, o kterých v Londýně jednala americká ministryně zahraničních věcí Condoleeza Riceová. Je to její první cesta do Evropy po nástupu do funkce.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Condoleeza Riceová | Foto: ČTK/EPA

Condoleeza Riceová po jednání s britskými představiteli prohlásila, že co se týče íránského jaderného programu, Spojené státy budou užívat diplomatických prostředků. Nicméně tvrdě kritizovala íránský režim za porušování lidských práv a poznamenala, že podpora, kterou Írán poskytuje terorismu, poškozuje mírové vyhlídky mezi Izraelem a Palestinou.

Své rozhovory s premiérem Tonym Blairem a ministrem zahraničí Jackem Strawem označila za produktivní a o britsko-amerických vztazích řekla, že Spojené sáty nemají lepšího přítele a spojence. Během své týdenní cesty po Evropě a Blízkém východě ministryně Riceová plánuje také rozhovory s izraelskými a palestinským představiteli.

Markéta Kaclová, Milan Kocourek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme