Riceová v Británii hlavně o Íránu a Blízkém východu

Problémy Iránu a Blízkého východu - to byla hlavní témata, o kterých v Londýně jednala americká ministryně zahraničních věcí Condoleeza Riceová. Je to její první cesta do Evropy po nástupu do funkce.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Condoleeza Riceová

Condoleeza Riceová | Zdroj: ČTK

Condoleeza Riceová po jednání s britskými představiteli prohlásila, že co se týče íránského jaderného programu, Spojené státy budou užívat diplomatických prostředků. Nicméně tvrdě kritizovala íránský režim za porušování lidských práv a poznamenala, že podpora, kterou Írán poskytuje terorismu, poškozuje mírové vyhlídky mezi Izraelem a Palestinou.

Své rozhovory s premiérem Tonym Blairem a ministrem zahraničí Jackem Strawem označila za produktivní a o britsko-amerických vztazích řekla, že Spojené sáty nemají lepšího přítele a spojence. Během své týdenní cesty po Evropě a Blízkém východě ministryně Riceová plánuje také rozhovory s izraelskými a palestinským představiteli.

Markéta Kaclová, Milan Kocourek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme