Říční doprava v Rusku se potýká s problémy, připouštějí ruští vyšetřovatelé

Nedostatek personálu, špatná dokumentace či dokonce nelegální software, to jsou podle ruských vyšetřovatelů některé z problémů, které ohrožují cestující ruské lodní dopravy. Prověrku flotily nařídil prezident Dmitrij Medvěděv poté, co Rusko v posledních týdnech zažilo hned dvě velké říční katastrofy. Při havárii zchátralé lodi Bulgaria na řece Volze zahynulo 122 lidí. Minulý víkend se v Moskvě potopil výletní člun, devět lidí zemřelo.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ruský parník Bulgaria má být vyzvednut ze dna Volhy | Zdroj: Reuters

Ruské úřady připustily, že situace v lodní dopravě je ‘komplikovaná‘. Prověrka vyústila ve varování či administrativní pokuty pro víc než 800 lidí, 550 případů skončilo u soudu, několik z nich je vyšetřováno jako trestný čin.

Zpráva vypracovaná na popud prezident Medvěděva nevypočítává konkrétní pochybení s výjimkou několika případů, kdy lodě byly provozovány bez povinného bezpečnostního vybavení pro případ nouze. Několik plavidel pak dostalo dokumenty pro převoz cestujících, aniž by prošla povinnými technickými prověrkami, podobně jako potopená Bulgaria.

Vyšetřovatelé kárají ve zprávě úřady zodpovědné za technickou kontrolu lodí, ty se ke kritice zatím nevyjádřily.

Lenka Kabrhelová, bre Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme