Řidič najel v Heidelbergu do davu, jeden ze tří zraněných zemřel. Teroristický čin policie vyloučila

VIDEO. Řidič osobního auta v sobotu odpoledne v německém Heidelbergu najel do skupiny lidí na chodníku a tři osoby zranil. Třiasedmdesátiletý Němec později svým těžkým zraněním v nemocnici podlehl, oznámila policie. Mluvčí heidelbergské policie následně vyloučil, že by šlo o teroristický čin. Informovala o tom agentura APA.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policisté v okolí místa činu v Heidelbergu | Zdroj: ČTK

„Motiv spočívá v psychice útočníka," řekl bez dalších podrobností mluvčí policie agentuře APA. Řidič má podle policie 35 let a je to německý občan, jeho jméno ale nesdělil.

Incident se stal kolem čtvrté hodiny odpoledne v centru města na Bismarckově náměstí, řekl policejní mluvčí. Řidič s pronajatým autem najel do skupiny chodců před pekařstvím. Třiasedmdesátiletý těžce zraněný muž později v nemocnici zemřel.

Lehce zraněni byli dvaatřicetiletý Rakušan a 29letá žena z Bosny. Jejich stav nebyl tak vážný, lékaři je proto po ambulantním ošetření pustili v sobotu večer domů.

Řidič ozbrojený nožem se po činu dal na útěk. Po pár stech metrech ho střelbou zastavila přivolaná policejní hlídka. Řidič byl následně s těžkým zraněním převezen do nemocnice, kde prodělal operační zákrok, řekl policejní mluvčí Norbert Schätzle. Jeho aktuální zdravotní stav zatím není znám, uvedly úřady .

Schätzle také řekl, že nemůže potvrdit informace místních médií, podle nichž byl muž duševně nemocný. Není podle něj ani jasné, jestli muž při útěku někoho ohrožoval nožem. Místo činu bylo večer stále uzavřené a policejní odborníci prohlíželi automobil. Experti shromažďují otisky prstů a stopy DNA a vyšetřování dál pokračuje, uvedla policie.

Německá veřejnost vnímá podobné zprávy mimořádně citlivě po prosincové tragédii v Berlíně, kde pachatel teroristického útoku najel s kamionem do davu lidí na vánočním tržišti a jedenáct jich zabil.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme