Řidič osobního auta zaútočil na oslavách na nizozemskou královskou rodinu

Čtyři mrtví a 13 zraněných - taková je bilance incidentu v nizozemském městě Apeldoorn. Osobní auto tam při slavnostní přehlídce konané u příležitosti národního Dne královny vjelo do davu. Členům královské rodiny, na které řidič podle policie mířil, se ale nic nestalo.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policie poskytuje první pomoc lidem, které srazilo auto při oslavách Dne královny

Policie poskytuje první pomoc lidem, které srazilo auto při oslavách Dne královny | Zdroj: ČTK

Černé osobní auto s nabouraným předkem se vřítilo velkou rychlostí skrz zátarasy do davu lidí. Řidič pak zamířil na otevřený autobus, ve kterém jela královna Beatrix a její nejbližší. Jen o pár metrů ho minul a narazil do kamenného pomníku.

"Když nakonec narazil vozem do sloupu, policie spolu se záchranáři ho pak vytáhli ven a mám dojem, že byl v bezvědomí. Pak hned začalo vyšetřování, takže jsme už nic dál pořádně neviděli," uvedla svědkyně incidentu.

"Co začalo jako krásný den, se změnilo v hrozné drama, které námi hluboce otřáslo," prohlásila královna Beatrix v nizozemské televizi a vyslovila soustrast rodinám obětí. Okamžitě také přerušila oslavy.

Podle policie nešlo o teroristický čin, 38letý muž nizozemského občanství ovšem údajně zaútočil úmyslně. Motiv útoku na populární královnu zatím není známý.

David Koubek, Katarína Brezovská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme