Řidič pod vlivem omamných látek najel do lidí v centru Helsinek, jeden mrtvý a několik zraněných

V pátek kolem 18:15 najel řidič v centru finského hlavního města Helsinek do skupiny lidí. Policie na svém profilu na Twitteru uvedla, že incident má jednu oběť a čtyři zraněné. Podle informací policie byl řidič pod vlivem alkoholu nebo omamných látek a nehoda nijak nesouvisí s terorismem.

Helsinki (Aktualizováno: 7:20 29. 7. 2017) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policista zajišťuje místo incidentu v Helsinkách. | Foto: Roni Rekomaa | Zdroj: Reuters

Agentura Reuters informuje o řidiči jako o padesátiletém muži, který byl pod vlivem omamných látek. Motiv řidiče není zatím znám. Policie ho na místě okamžitě zadržela.

K výslechu muže zatím nedošlo, protože podle slov policie je ve zmateném stavu. Byl však převezen na odběr krve.

Policejní mluvčí Patrik Karlsson později uvedl, že v současnosti neexistují žádné důkazy, které by nasvědčovaly tomu, že šlo o teroristický čin.

Obětí incidentu se stala žena z Finska. Čtyři osoby – dvě ženy a dva muži – s různými druhy zranění záchranáři převezli do nemocnice. Podle policie jsou mezi zraněnými dva ruští občané, jeden člověk z Finska a jeden z Estonska.

K incidentu podle finských médií došlo na ulici Lönnrotikatu, necelých pět set metrů od helsinské katedrály, dominanty finské metropole. Místo neštěstí policie uzavřela.

rez, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme