Řidič úmyslně najel do davu lidí v centru Melbourne. Zabil nejméně 3 lidi

VIDEO: V centru australského Melbourne vjel úmyslně do davu lidí řidič. Zabil nejméně 3 lidi a dvacet jich zranil. Podle místní policie incident nesouvisel s terorismem. Pachatele policie už zadržela.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Incident v Melbourne, řidič tam vjel do davu lidí | Zdroj: Reuters

„Mohu potvrdit, že si myslíme, že je to spjato s útokem nožem, který se dříve odehrál na jihu města. Pachatel byl zadržen. Neexistuje žádné další ohrožení veřejnosti,“ řekl novinářům superintendant Stuart Bateson.

Prvé zprávy hovořily o jednom mrtvém a tuctu až dvou desítkách zraněných poté, co auto vjelo do chodců v centru druhého největšího města Austrálie. Někteří lidé utrpěli vážná zranění.

„Nezastavil se, chodci se snažili uprchnout, ale dál je srážel,“ řekl tisku nejmenovaný očitý svědek. Další, Kylie Clar, se svěřil, že viděl "těla letět vzduchem". Připadalo mu, že vůz je na útěku před policií.

Policie zprvu uvedla, že řidič srazil "řadu chodců" na hlavní obchodní ulici procházející centrem Melbourne, než byl zatčen, a dodala, že se snaží zjistit okolnosti incidentu. Ujistila také, že má situaci pod kontrolou.

V Melbourne se právě odehrává tenisový turnaj Australian Open. V centru města podle agentury AFP hlídkují po zuby ozbrojení policisté.

Austrálie také zvýšila pohotovost po prosincovém atentátu v Berlíně, kde kamion vjel do davu návštěvníků vánočního trhu a zabil 12 lidí.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme