Řidič v Londýně najel do věřících vycházejících z mešity. Starosta mluví o terorismu

  • Na severu Londýna vjela bílá dodávka do chodců, kteří odcházeli z modlitby v tamní mešitě.
  • Incident se odehrál krátce po půlnoci na pondělí tamního času.
  • Jednoho útočníka policie zadržela, ale podle svědků v dodávce byli tři. Dvěma z nich se tedy podařilo útect.
  • Policie podle premiérky Mayové přistupuje k incidentu jako k potenciálnímu teroristickému útoku.

Londýn Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V blízkosti mešity na severu Londýna v pondělí v noci najela do chodců dodávka. Podle svědků bylo zasaženo nejméně deset lidí, přičemž minimálně tři mají vážná zranění. Řidiče zadrželi lidé na místě, následně ho zatkla policie. Je to osmačtyřicetiletý muž.

Text pokračuje pod online reportáží.

Celá online reportáž

Útoky v Británii pokračují

22. března - Pět lidí bylo zabito při teroristickém útoku v Londýně; útočník nejprve najel automobilem do chodců na Westminsterském mostě, kde smrtelně zranil čtyři lidi, a poté odjel k nedalekému parlamentu, kde ubodal policistu; pachatele, britského konvertitu k islámu s násilnou minulostí, pak zastřelili policisté. 22. května - Teroristický útok ve foyeru haly v severoanglickém Manchesteru po koncertu americké zpěvačky Ariany Grandeové si vyžádal 22 lidských životů a 116 zraněných; útočil sebevražedný atentátník, 22letý Brit libyjského původu Salman Abedi. 3. června - Teroristický útok v centru Londýna si vyžádal životy osmi lidí a desítky zraněných. Atentát se odehrál na mostě přes řeku Temži a v několik set metrů vzdálené čtvrti Borough Market. Na mostě London Bridge nejdřív vjela bílá dodávka na chodník a srazila několik pěších. Útočníci pak pokračovali v jízdě až k tržišti Borough Market, kde napadali lidi noži s dlouhou čepelí. Tři útočníky z automobilu policie zastřelila. 19. června - Při najetí dodávky do chodců u mešity v městské části Finsbury Park na severu Londýna zahynul jeden člověk a dalších deset lidí utrpělo zranění. Policie útok vyšetřuje jako možný teroristický útok.

Britská muslimská rada uvedla, že dodávka "úmyslně" najela do muslimů odcházejících z mešity. Policie podle premiérky Theresy Mayové přistupuje k najetí dodávkového automobilu do chodců u mešity jako k potenciálnímu teroristickému útoku. Za řízení Mayové se uskuteční zasedání výboru pro mimořádné situace.

Podle svědků z dodávky vystoupil muž a nejméně jednu osobu pobodal, policie nemá zprávy o zraněních nožem nemá. 

Incident v městské části Finsbury Park na severu Londýna byl podle policie nahlášen krátce po 1.20 SELČ. Na místo vyrazily vozy záchranné lékařské služby.

Žena bydlící v blízkosti místa incidentu sdělila televizi BBC, že viděla před mešitou bílou dodávku, která zřejmě zasáhla lidi odcházející z motliteb.

rez, ph, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme