Řidiči autobusů ve Washingtonu se dožadují policejního doprovodu

Americká metropole Washington zůstává s téměř 200 vraždami stále jedním z nejnebezpečnějších měst v USA. Policie se domnívá, že se situace zlepšuje, pracovníci veřejných služeb ale mají zkušenost opačnou. Do ulic tam vyšli řidiči městských autobusů, kteří chtějí, aby je strážci zákona více ochraňovali a vysvětlili dospělým a dětem, že nemají házet na autobusy kameny a přepadávat řidiče.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

policejní vozy | Foto: Miroslav Konvalina

Pracovat na washingtonské autobusové lince vedoucí do černošských a hispánských čtvrtí je o strach a o zdraví. Loni bylo hlášeno rekordních 125 útoků na městské autobusy a v 66 případech čelil útoku sám řidič. Řidiči vyšli do ulic a říkají, takhle to dál nejde, na některých linkách s námi musí jezdit policisté, další autobusy musí být vybaveny kamerami.

Zatím příliš nezabral trénink řidičů ve slovním judu ani přednáška na školách. Mladiství a dětské gangy stojí ve Washingtonu za více než 150 rozbitými okny autobusů.

Na rozdíl od metra využívají autobusy ve Washingtonu většinou chudší lidé, kteří nejezdí autem.

Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme