Řidiči z Lipska mohli kvůli drahému benzínu jezdit týden zdarma MHD

Stovky obyvatel Lipska tento týden využily k cestě do práce namísto aut městskou hromadnou dopravu. Kdo revizorům předložil technický průkaz od svého vozu, mohl jet autobusem, tramvají či příměstskou dopravou zdarma. Akce nazvaná Je čas na změnu vrcholí právě dnes.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jiná německá města mají S-Bahn, Wuppertal má Schwebebahn, tedy visutou dráhu | Foto: Klára Stejskalová

Benzín v Německu překročil hranici 1,7 euro za litr a stoupající ceny se staly noční můrou většiny řidičů. Zejména ti obyvatelé Lipska, kteří nemusejí do práce dorazit časně ráno, proto využili akce na jízdu MHD zadarmo.

Mnozí sice konstatovali, že tramvají dojedou do práce třeba o pár minut později, jsou ale ušetřeni popojíždění v zácpách i pracného hledání místa k zaparkování.

Přehrát

00:00 / 00:00

Německá zpravodajka Českého rozhlasu Klára Stejskalová informuje o zvláštní akci pro řidiče z Lipska a okolí

Cena navíc mluví výrazně ve prospěch městské hromadné dopravy. Jízdenka totiž stojí stejně jako litr benzínu. Lipsko má navíc stejně jako většina německých měst velmi spolehlivou a hustou síť MHD.

Jízdy zadarmo inspirovaly Halle, kde o podobné kampani pro řidiče také uvažují. „Akce měla obrovskou mediální odezvu, ale dlouhodobě asi dopravu tramvajemi a autobusy zdarma žádné město nenabídne. Spíš se dočkají Němci zdražení, jako to čekáme tady od léta v Berlíně, i když o takový skok jako u benzínu naštěstí zatím nepůjde,“ říká německá zpravodajka Českého rozhlasu Klára Stejskalová.

Klára Stejskalová, krw Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme