Řidičský průkaz na páternoster? Německá média se baví nápadem ministryně práce

Německá ministryně práce a sociálních věcí chce omezit používání páternosterů. Andrea Nahlesová tvrdí, že jsou oběžné výtahy příliš nebezpečné. Chce, aby je používali pouze řádně proškolení pracovníci.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejstarší páternoster v České republice dodnes funguje v budově Českého rozhlasu. | Foto: Khalil Baalbaki | Zdroj: Český rozhlas

Důvodem jsou podle ní úrazy, které v minulosti lidé v těchto otevřených výtazích utrpěli. Od 1. června tak vstoupilo v platnost nové nařízení.

Novela ale sklidila posměch nejen ze strany médií. Objevily se třeba návrhy, aby se na páternoster dal zřídit speciální řidičský průkaz a doklad s pořadovým číslem jedna by měla obdržet právě ministryně Nahlesová.

Páternoster je druh výtahu se soustavou kabin zavěšených těsně za sebou na „nekonečném“ řetězu. Kabiny za poslední stanicí změní pomocí řetězového kola dopravní směr.

Tisk také přináší názory lidí, kteří tvrdí, že ministerstvo asi nemá moc věcí na práci, když řeší právě takové záležitosti. Jeden kolínský list přišel s fotografií ministryně Nahlesové, na které vystupuje z páternosteru. Pod obrázkem se objevil titulek "a stejně ho miluje..."

Německá politička své rozhodnutí kvůli bouřlivé odezvě nakonec přehodnotila. Řekla, že každá spolková země si může pravidla pro páternostery stanovit sama.

Matěj Štýs Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme