Rigs bank odškodní oběti Pinochetova režimu

Respektovaná washingtonská banka Riggs bank a členové rodiny, která finanční ústav kontroluje, zaplatí odškodné obětem Pinochetova režimu v Chile. Je to vůbec poprvé, kdy byly instituce nebo osoby, které nejsou součástí chilské vlády, přinuceny ke kompenzacím škod tehdejšího převratu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Chile 11. září 1973

Riggs bank pomáhala bývalému chiskému diktutorovi ukrývat milióny dolarů.

Riggs bank a dva členové rodiny Albrittonových, kteří banku vedli, souhlasili s tím, že Pinochetovým obětem vyplatí 9 miliónů amerických dolarů výměnou za to, že španělský soud zruší jejich stíhání.

Největší washingtonská banka se provinila tím, že před deseti lety Augustu Pinochetovi sama nabídla otevření soukromého účtu. Potom mu pomohla vytvořit dvě fiktivní společnosti na Bahamách a na jejich jména založila Pinochetovi další dvě konta.

Banka Riggs dostala už dříve 25 miliónové penále za to, že se saudsko-arabským klientem porušovala zákony bránící praní špinavých peněz.

Milan Kopp, Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme