Řím se chystá na stávku kovodělníků, policie je v pohotovosti

V Římě se dnes bude konat demonstrace organizovaná levicovým odborem kovodělníků (FIOM). Organizátoři doufají, že se jí zúčastní statisíce lidí, ale policie počítá jen s několika desítkami tisíc. Současně se obává, že by demonstrace mohly využít levicoví extrémisté k vyvolání nějakých incidentů. Policie je v pohotovosti, aby zabránila eventuálním nepokojům a devastacím. Je hlášen příjezd skupin blackblokerů i ze zahraničí.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

demonstrace

demonstrace | Foto: Pavel Novák | Zdroj: Český rozhlas

Levicový odbor Fiom protestuje proti novým pracovním smlouvám. Odmítá pružnou pracovní dobu i zvýšení produktivity, přestože další dvě odborové centrály na nové podmínky už přistoupily.

Podnikatelé zdůrazňují, že bez zvýšení produktivity a snížení pracovních nákladů italské výrobky nejsou schopné konkurence a dvě odborové centrály akceptovaly nové podmínky v obavě, že nebudou-li odbory vstřícnější, podnikatelé budou investovat v zahraničí.

I levicová opozice se rozdělila a demonstraci podpoří pouze krajní levice.

Vědunka Lunardi Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme