Řím se připravuje na inauguraci papeže

V Římě vrcholí přípravy na přijetí pěti set tisíc poutníků, kteří se zúčastní inaugurační mše pontifikátu Benedikta XVI. Ta se ve Vatikánu bude konat zítra dopoledne. Na Svatopetrském náměstí se připravuje květinová výzdoba vyvýšeného prostranství před bazilikou a Řím se připravuje přijmout půl milionu poutníků zejména z Německa a z Itálie a také 150 oficiálních delegací z celého světa.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Němečtí poutníci ve Vatikánu

Němečtí poutníci ve Vatikánu | Zdroj: ČTK

Bezpečnostní opatření budou stejná jako v případě pohřbu Jana Pavla II. Vzdušný prostor nad věčným městem bude uzavřen dnes večer. Při pobřeží Lazia hlídkují vojenská plavidla a o bezpečnost oficiálních delegací a poutníků se bude starat kolem dvou tisíc policistů. A také všechna další opatření jako distribuce vody, hygienická zařízení, uzavření části historického centra i posílení městské hromadné dopravy byla úspěšně kolaudovaná při pohřbu Jana Pavla II.

I tentokrát však bude muset většina poutníků sledovat slavnostní inaugurační mši na velkých obrazovkách. Přímo na Svatopetrském náměstí bude na sto tisíc takovýchto obrazovek, ale ani to nebude zřejmě dostačující. Přednost budou mít samozřejmě poutníci z papežovi domoviny, z Německa.

Vědunka Lunardi, Vilém Janouš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme