,Od opelichance k polámanci.‘ Římané si znovu stěžují na vánoční strom, tentokrát vadí zlámané větve

Vánoční stromek na Benátském náměstí v Římě ani letos neušel žertům na sociálních sítích. Zatímco loni překřtili Římané vánoční stromek na „opelichance“, letos mají „polámance“. Loni stejně jako letos se stal stromek vděčným důvodem ke kritice radnice, v jejímž čele stojí Virginia Raggiová z protestního Hnutí pěti hvězd (M5S). Dodavatel Římany uklidňuje, že větve budou uchyceny na původní místa, napsal list La Repubblica.

Řím Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vánoční stromek na Benátském náměstí v Římě ani letos neušel žertům na sociálních sítích. | Foto: Alessandra Tarantino | Zdroj: ČTK/AP

„Co je ošklivějšího než strom bez jehličí? Je to snadné – strom bez větví. M5S se to podařilo“ napsala na twitteru jedna z uživatelek. Od opelichance k polámanci, Virginia Raggiová a stromečky si moc nerozumí,“ uvedl další.

Ostuda, prašivka, oškubané kuře. Vánoční strom v Římě rychle opadává a stává se terčem vtipů

Číst článek

Nicméně firma, která 23 metrů vysoký strom dodala, tvrdí, že není čeho se obávat. Jakmile se strom ukotví, všechny polámané větve budou uchyceny na svá místa.

„Pamatovali jsme na to předem. Dalo se čekat, že během zhruba 700 kilometrů dlouhé cesty se nějaké větve naštípnou či zlomí. Strom musel být určitým způsobem svázaný, abychom splnili všechny bezpečnostní předpisy,“ vysvětlil Giuseppe Spertini, majitel obory Cittiglio, odkud strom pochází.

Obora leží u Laggo Maggiore severozápadně od Milána. Spertini tvrdí, že 8. prosince, kdy se bude stromeček rozsvěcet, bude v perfektním stavu.

Téhož dne bude také uvedena politická vánoční komedie Natale a cinque stelle (Vánoce s pěti hvězdami), kterou režíroval Marco Risi. Film neskončí v kinech, ale bude jej vysílat internetová televize Netflix, která rozsvěcení římského stromku letos sponzoruje.

A takhle vypadal vánoční strom v Římě loni.

Vánoční strom v Římě během několika dní přišel o většinu jehličí. | Foto: Tony Gentile | Zdroj: Reuters

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme