Brazilská policie podnikla zásah proti drogové organizaci. V Riu de Janeiru zemřelo 25 lidí

Při čtvrteční policejní akci v jednom ze slumů v brazilském Riu de Janeiru zahynulo nejméně 25 lidí. Informovaly o tom světové tiskové agentury. Policie provedla zásah v chudinské čtvrti proti gangu Comando Vermelho, který patří k nejaktivnějším organizacím zaměřeným na distribuci drog v brazilském městě. Počet mrtvých během policejní operace patří k nejvyšším za poslední roky.

Brasília (Aktualizováno: 22:37 6. 5. 2021) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Podle agentury AFP policie zasáhla v chudinské čtvrti Jacarezinho proti skupinám, jež využívají k prodeji drog nezletilce | Foto: Ricardo Moraes | Zdroj: Reuters

Podle agentury AFP policie zasáhla v chudinské čtvrti Jacarezinho proti skupinám, jež využívají k prodeji drog a dalším kriminálním aktivitám nezletilce. K operaci bezpečnostní síly použily vrtulníky a obrněné vozy, které posloužily k překonání barikád v ulicích.

Na videozáběrech ze slumu, kde žije zhruba 40 000 lidí, jsou vidět prchající ozbrojenci a slyšet výbuchy. Agentura EFE uvedla, že operace se zúčastnilo přes 200 policistů.

„Je to nejvyšší počet mrtvých při policejním zásahu v Riu de Janeiru,“ uvedl šéf policie Ronaldo Oliveira. Dodal, že mezi mrtvými je jeden policista a několik vůdců drogových organizací. Podle policie drogové gangy vytvořily „takřka armádní strukturu“ s desítkami ozbrojenců.

‚Nakažlivější varianta se šíří po celém kontinentu.‘ Epidemie covidu je v Jižní Americe na vzestupu

Číst článek

Během zásahu bylo zraněno několik lidí, včetně pasažérů metra, kteří se ocitli uprostřed přestřelky. Nejméně deset lidí bylo zatčeno.

Násilné střety mezi policií a gangy jsou v Riu de Janeiru relativně časté. Podle brazilských badatelů od začátku roku skončilo 12 policejních zásahů v Riu de Janeiru třemi a více mrtvými. „Bylo to nejhorší první čtvrtletí od doby, kdy jsou v Riu de Janeiru zveřejňovány tyto statistiky,“ uvedla badatelka Silvia Ramosová.

Podle výpočtů místního univerzitního výzkumného střediska od ledna do konce března zemřelo v souvislosti s činností policie každý den zhruba pět lidí, informovaly agentury EFE a AP.

Brazilský nejvyšší soud bezpečnostním silám nařídil, aby zásahy v městských slumech omezily během epidemie covidu-19 na „zcela mimořádné případy“. Čtvrteční zásah soud nekomentoval, uvedla agentura AP.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme