Rio de Janeiro řeší loupežná přepadení na silnici spojující město s letištěm

Úřady Ria de Janeiro musí řešit bezpečnost na hlavní spojnici s letištěm. Řidiče ohrožují loupežná přepadení přímo na osmiproudé silnici, která je téměř jedinou tepnou z města na letiště. Staronový guvernér státu Rio de Janeiro chce požádat federální vládu, aby ještě nestahovala vojáky z blízké chudinské čtvrti.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Favela Maré se rozkládá nedaleko mezinárodního letiště v Riu de Janeiro (vzadu) | Zdroj: Reuters

Jeden z posledních útoků doslova řidiče vyděsil: nechali auta stát a utíkali pryč, motorky ujížděly protisměrem. Policisté nazývají loupeže jako „výlov".

Zloději využívají zácpy, kdy auta stojí a nemají kam ujet. Na rušnou silnici pronikají děravou zdí, oddělující komplex favel Maré se 130 tisíci obyvateli a špatnou pověstí.

Guvernér Luis Fernando de Souza, známý jako „Velká noha", teď žádá prodloužení armádní mise v Maré o půl roku, tedy do června. Pak, rok před letními olympijskými hrami, by měla vojáky vystřídat takzvaná pacifikační policie.

Chudinskou čtvrť Maré obsadila armáda po dubnovém zásahu speciálních policejních komand před mistrovstvím světa ve fotbale.


Zvětšit mapu

David Koubek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme