Brazilské Rio zažilo den plný násilí. Při přestřelkách drogových gangů a policie zemřelo nejméně pět lidí

Brazilské Rio de Janeiro zažilo ve čtvrtek den plný násilí, o které se zasloužily boje o nadvládu mezi zločineckými gangy a přestřelky s policií. Informovala o tom agentura Reuters. Nejméně pět lidí zemřelo včetně mladé ženy, která se snažila před střelbou ochránit svou tříletou dceru.

Rio de Janeiro Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Brazilské Rio de Janeiro zažilo ve čtvrtek den plný násilí, o které se zasloužily boje o nadvládu mezi zločineckými gangy a přestřelky s policií | Foto: Ricardo Moraes | Zdroj: Reuters

Vlna násilí začala ve středu večer místního času, čtvrtek ráno středoevropského letního času, když se skupině ozbrojených příslušníků zločinecké organizace Comando Vermelho rozbilo auto v lepší čtvrti města.

Členů gangu si všimla policie, což rozpoutalo vzájemnou střelbu; po přestřelce byli dva lidé zatčeni a nahlášena řada zranění. Zločinecká organizace Comando Vermelho patří k největším v Brazílii.

Ozbrojenci následně pokračovali do čtvrti Sao Carlos, kde rozpoutali další střelbu s členy znepřáteleného gangu. Tam zbloudilá kulka zasáhla 25letou ženu, která šla se svým dítětem do práce. Jeden ze zločinců se také schoval v domě, jehož obyvatele si vzal jako rukojmí. Později se vzdal policii.

Policisté zadrželi muže podezřelého z toho, že v domě držel při střetu gangů rukojmí | Foto: Ricardo Moraes | Zdroj: Reuters

Brazilský stát Rio de Janeiro, který zahrnuje i stejnojmenné město, za loňský rok zaznamenal 3025 vražd. Tamní policejní síly, které podle Reuters prosluly svým násilným přístupem, zabili za stejné období 1814 lidí.

„Rio má přes 1400 (chudinských čtvrtí) ... a o nadvládu tam bojují čtyři kriminální organizace,“ uvedl policejní mluvčí Mauro Fliess.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme