Rita si vyžádala jeden lidský život

Záplavy a tornáda následující hurikán Rita zabily jednoho člověka ve státě Mississippi. V zatopeném petrochemickém centru Port Arthur na jihovýchodě Texasu bylo zadrženo devět osob kvůli rabování. Americký stát Texas utrpěl kvůli Ritě škody zhruba za osm miliard dolarů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Následky hurikánu Rita

Následky hurikánu Rita | Foto: AFP

Texaské ropné rafinerie ale smršť většinou ušetřila a brzy by mohly obnovit provoz. Prohlásil to texaský guvernér Rick Perry. Televizi Fox News řekl, že na jednom z plynovodů vznikla trhlina, která se už opravuje. Rita také napáchala daleko menší škody než Katrina. Někteří obyvatelé evakuovaných oblastí se už začínají vracet, a to i přes důrazné výzvy tamních úřadů, aby návrat odložili a zabránili zácpám na dálnicích.

K trpělivosti vyzvala občany také guvernérka Louisiany Kathleen Blanco a všechny místní úřady žádají obyvatele, aby s návratem počkali nejméně osmačtyřicet hodin. "Bouře ještě neskončila, je silný vítr, někde nepřetržitě prší. Proto prosím čekejte, poslouchejte místní zprávy, které vás informují. Nechceme, abyste zůstali pryč déle, než je nutné, ale máme nedostatek benzínu, který nutně potřebujeme na záchranné práce. A proto nyní nejezděte auty a neplýtvejte jím," řekla guvernérka.

Vilém Janouš, Marcela Pohanková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme