Německo 0:3 Česko

Řízení systému Galileo se do Prahy přesune zřejmě příští léto

Administrativní centrum evropského navigačního systému Galileo se má do Prahy přemístit příští rok v létě. Českému rozhlasu to potvrdil ředitel Agentury pro řízení Galilea Carlo des Dorides. Přiznal, že zdržení se stěhováním je spíše v Bruselu, než na české straně.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Družice Galileo na oběžné dráze | Foto: ESA - P. Carril

Postup prací na přípravě budovy bývalé Konsolidační agentury v Praze 7 hodnotí Carlo des Dorides jako dobrý.

S Českem má Agentura pro řízení navigačního systému Galileo podepsané memorandum o porozumění. Podle něj má Agentura do poloviny prosince potvrdit datum stěhování ze svého bruselského působiště do Prahy.

Zdržení ale nastává v Bruselu. De Dorides věří, že se současné problémy podaří brzy vyřešit. Dobře informovaný zdroj blízký Evropské komisi potvrdil, že potíž je v rozpočtu Agentury. Chybějí prý prostředky na její přemístění.

Problém se už řeší na nejvyšších místech. Ví o něm jak eurokomisař pro rozpočet, tak komisař pro průmysl, pod kterého vybudování evropského navigačního systému Galileo spadá.

Pavel Novák, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme