Kiska je prázdná bublina, která nadává na vlastní stát, řekl Fico. Slovensko prý potřebuje jiného prezidenta

Předseda nejsilnější slovenské vládní strany Smer a někdejší premiér Robert Fico označil současného prezidenta Andreje Kisku za „prázdnou bublinu“, která nadává na vlastní stát. Slovensko potřebuje jiného prezidenta, kterého budou přijímat ve světě, prohlásil Fico, Kiskův častý kritik.

Tento článek je více než rok starý.

Bratislava Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Slovenský premiér Robert Fico v Bruselu.

Robert Fico | Foto: Eric Vidal | Zdroj: Reuters

Fico prezidenta také v televizi TA3 obvinil z toho, že kdyby měl výkonné pravomoci, „navozil by na Slovensko tisíce migrantů“.

Expremiér patřil mezi odpůrce paktu o migraci OSN, který slovenská vláda, stejně jako už dříve ta česká, nedávno odmítla.

Kiska během debat o migračním paktu slovenským politikům připomínal, že dohoda jejich zemi neukládá žádné povinnosti ohledně přijímání migrantů a kritizoval je za to, že mnohé z nich slovo „migrace“ žene k populistickým vyjádřením.

Fico chce zakázat anonymní diskuze na webu a dát politikům právo na otištění jejich reakcí

Číst článek

Slováci budou na jaře příštího roku v přímé volbě vybírat nového prezidenta. Kiska už dříve oznámil, že se o znovuzvolení ucházet nebude. Smer ještě žádného kandidáta nenominoval, ale podle Fica to bude známý člověk, který „nebude potřebovat kampaň“.

Vztahy mezi Kiskou a Ficem, kterého současná hlava státu porazila před čtyřmi lety ve druhém kole prezidentských voleb, jsou dlouhodobě napjaté.

Vyhrotily se zejména letos během krize po vraždě investigativního novináře Jána Kuciaka a jeho partnerky, kdy se ukázalo, jak hluboká je nedůvěra Slováků ve stát. Fico v březnu na post premiéra rezignoval.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme