Od Bašternáka k dalším podnikatelům. Fico bydlí ve vinosadském zámečku, zjistil týdeník

Z bytu v komplexu Bonaparte, který patří kontroverznímu podnikateli Ladislavu Bašternákovi, se slovenský expremiér Robert Fico odstěhoval loni v listopadu s tím, že půjde do nájmu. Podle týdeníku Plus 7 dní si ale nyní našel lepší bydlení – zámeček ve Vinosadech. Sídlo z osmnáctého století je majetkově napojené na podnikatele Miroslava Výboha a Juraje Širokého.

Vinosady Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Robert Fico | Zdroj: Fotobanka Profimedia

Týdeník Plus 7 dní zjistil, že expremiér do zámečku, jenž leží asi půl hodiny cesty od sídla Ficovy strany Smer, přichází v podvečer a odjíždí ráno. Podle zdrojů Denníku N tráví Fico v zámečku hlavně víkendy.

Slovenská média přitom spekulovala, že se Fico přestěhoval do bytového komplexu Sokolská rezidence, který patří poslanci Smeru Dušanovi Muňkovi.

„Kde bydlím, do toho vám nic není. Můžete to řešit ve chvíli, kdy si koupím byt, na který nemám, nebo budu platit nájem, na který nemám,“ řekl médiím na tiskové konferenci Fico.

Zámeček ve Vinosadech podle týdeníku Plus 7 dní vlastní akciová společnost Obnova kulturních a historických památek. Podle týdeníku byl v dozorčí radě firmy i Jiří Příkazký, který spoluvlastnil společnost Tenis Centrum se zbrojařem a lobbistou Miroslavem Výbohem. V představenstvu je aktuálně i Vladimír Balog. Ten figuroval v Harvardské investiční společnosti oligarchy a bývalého agenta StB Juraje Širokého, který Ficovu stranu Smer sponzoroval.

Firmu Obnova kulturních a historických památek vlastní česká firma SLUG Property, kterou ovládá schránková společnost Johnson Developments LLC sídlící v New Jersey.

sto Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme