‚Hrajete si s ohněm.‘ Fico vyzval české politiky, aby nezasahovali do záležitostí Slovenska

Šéf slovenské opoziční strany Směr-sociální demokracie (Směr-SD) a expremiér Robert Fico vzkázal českým politikům, aby nezasahovali do záležitostí Slovenska. Na facebooku to napsal v reakci na vyjádření českého prezidenta Petra Pavla a ministra zahraničí Jana Lipavského, kteří mluvili o tom, že je vývoj na Slovensku znepokojuje a je potřeba ho pozorně sledovat.

Bratislava Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Robert Fico přichází na summit EU v Bruselu

Expremiér Robert Fico má podle průzkumů největší šanci na vítězství v podzimních předčasných volbách | Foto: Eric Vidal | Zdroj: Reuters

Zemi čekají po pádu vlády v září předčasné volby, podle předvolebních průzkumů má nyní největší šanci na vítězství právě Ficova strana. „Žádám slovenské a české progresivisty aby nerozbíjeli vztahy mezi Českem a Slovenskem. Hrajete si s ohněm,“ napsal expremiér na svém facebooku

Lipavský o možném návratu Fica: Přál bych si, aby ustoupil od svých naprosto nehorázných výroků

Číst článek

„Nejdříve to byl prezident České republiky Petr Pavel, který vyjádřil znepokojení nad vývojem na Slovensku... Ministr zahraničí Jan Lipavský z progresivní strany Piráti (kopie Progresivního Slovenska) prohlásil, že můj možný návrat do funkce premiéra je něco, co je nutné velmi pozorně sledovat,“ napsal Fico.

„Rád bych požádal všechny české politiky, aby se nenechali přemluvit k této špinavé práci a nezasahovali do záležitostí Slovenské republiky,“ uvedl lídr opozice.

Lipavský o možném návratu Fica do křesla premiéra mluvil v neděli v pořadu Otázky Václava Moravce České televize. Zmínil přitom například Ficovy názory na dodávky vojenské techniky na Ukrajinu, které chce expremiér zastavit, nebo kritiku Evropské unie.

„Přál bych si, aby to byla jen předvolební rétorika a od některých naprosto nehorázných výroků také (Fico) ustoupil,“ uvedl Lipavský. Prezident Pavel své znepokojení z politické situace na Slovensku zmínil v únoru během debaty, kterou pořádalo zastoupení Evropské komise v Česku.

Na Slovensku nyní vládne úřednický kabinet, který jako premiér vede bývalý viceguvernér centrální banky Ľudovít Ódor. Předchozí vláda Eduarda Hegera de facto skončila už loni v prosinci, kdy jí sněmovna vyslovila nedůvěru. Následující měsíce fungovala jen z pověření prezidentky Zuzany Čaputové. 

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme