‚Věděl jste o únosu vietnamského podnikatele? Ne,‘ odpověděl exministr Kaliňák na detektoru lži. Prý prošel

Bývalý slovenský ministr vnitra Robert Kaliňák v úterý uvedl, že se podrobil testu na detektoru lži, kde odpovídal na otázky ohledně údajného využití slovenského vládního letadla při únosu vietnamského podnikatele z Německa. „Na všechny otázky (ohledně podezření ze spolupráce na únosu) odpověděl ‚ne‘ a detektor jeho odpovědi vyhodnotil jako pravdivé,“ napsal server Sme.sk.

Bratislava Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Italové o Vadalovi "napsali, že k němu žádná data v registru nemají," řekl Robert Kaliňák. Skutečnost? "Vadala se setkával s pochybnými osobami a s nejvyššími představiteli organizovaného zločinu," varovala italská DIA Slováky už na podzim 2013. | Zdroj: Fotobanka Profimedia

Exministr odpovídal na čtyři klíčové otázky: zda věděl v době návštěvy vietnamské delegace v Bratislavě o únosu, zda jej pomáhal organizovat, zda dával pokyny svým podřízeným, aby ho organizovali, a zda věděl o tom, že omámený Vietnamec byl začleněn do vietnamské delegace.

Uneseného vietnamského politika dopravili do vlasti slovenským vládním speciálem, nepochybují vyšetřovatelé

Číst článek

„Test se uskutečnil na přístroji vyrobeném v Rusku,“ poznamenal list Denník N a dodal, že exministr odmítl odpovídat na otázky novinářů. Je podle listu připraven spolupracovat s vyšetřovateli. „Lže, anebo nelže o Vietnamci?“ položil si otázku list Plus Jeden deň na svém webu.

Podle Kaliňáka na stejném detektoru v minulosti absolvoval test i jeden z jeho hlavních kritiků, opoziční politik Igor Matovič.

Kaliňák v minulosti odmítl, že by Slovensko bylo vědomě zapleteno do únosu muže, kterého později ve Vietnamu odsoudili na doživotí.

Popis únosu za pomoci vládního letounu zveřejnil v minulých dnech Denník N s odvoláním na policisty provázející delegaci. Ministerstvo vnitra článek odmítlo jako naprostý nesmysl, obsahující výmysly a lži.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme