Ministr nestihne zveřejnit Muellerovu zprávu do 2. dubna, oznámil šéf výboru Sněmovny reprezentantů USA

Předseda výboru Sněmovny reprezentantů USA pro justici Jerry Nadler je velmi znepokojen tím, že americký ministr spravedlnosti William Barr do demokraty stanoveného termínu 2. dubna nepředloží Kongresu zprávu zvláštního vyšetřovatele Roberta Muellera. Mueller v objasňování kauzy ruské role v prezidentských volbách nenašel žádný důkaz o tom, že by nynější šéf Bílého domu Donald Trump a jeho štáb během kampaně spolupracovali s Ruskem.

Washington Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Předseda výboru Sněmovny reprezentantů USA pro justici Jerry Nadler | Foto: Jonathan Ernst | Zdroj: Reuters

„Jsem z toho velice znepokojen,“ řekl Nadler k tomu, že Barr termín nesplní. Dodal, že Barr přislíbil svědeckou výpověď před sněmovním výborem pro justici. Nadler následně nevyloučil, že po Barrovi by mohl výbor vyslechnout i Muellera.

Demokraté chtějí, aby Barr zveřejnil celou zprávu. Proti takovému kroku nemá výhrady ani Trump, který závěrečnou zprávu vyšetřování považuje za své očištění.

Zveřejnění zprávy je nyní na Barrovi, který již oznámil, že část dokumentu musí podle zákona zůstat utajena. Jeho úřad nyní vyhodnocuje, co přesně zveřejněno být nesmí. Alespoň část dokumentu chce Barr zveřejnit v průběhu dubna.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme