Robertson: NATO se rozšíří o další země

Teroristické útoky ve Spojených státech nezabouchly dveře novým členům do NATO. Řekl to generální tajemník aliance George Robertson v projevu na sofijském summitu deseti zemí, které mají zájem o členství v NATO. Důvodů pro rozšíření aliance je nyní podle něj více než kdykoli předtím.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Robertson řekl, že terorismus alianci nezastaví v odhodlání budovat bezpečný svět. Potřeba přijmout další země do NATO je stejně aktuální jako před 11. zářím, kdy došlo k atentátům, uvedl šéf aliance s tím, že o rozšíření NATO rozhodne příští rok summit v Praze. Generální tajemník pak ve svém projevu vysvětlil, proč aliance schvaluje americkou odvetu proti skupinám v Afghánistánu, které podporují terorismus. "Afghánistán je rájem pro teroristy, je to nestabilní země bez pevné státní struktury, je to černá díra. A my nechceme, aby podobné černé díry vznikaly v naší blízkosti a ohrožovaly bezpečnost našich občanů." Hlavním smyslem odvety je podle jeho slov zabránit dalším teroristickým útokům, které by tentokrát mohly zasáhnout i Evropu.

Milan Fridrich, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme