Robertson: NATO se rozšíří o další země

Teroristické útoky ve Spojených státech nezabouchly dveře novým členům do NATO. Řekl to generální tajemník aliance George Robertson v projevu na sofijském summitu deseti zemí, které mají zájem o členství v NATO. Důvodů pro rozšíření aliance je nyní podle něj více než kdykoli předtím.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Robertson řekl, že terorismus alianci nezastaví v odhodlání budovat bezpečný svět. Potřeba přijmout další země do NATO je stejně aktuální jako před 11. zářím, kdy došlo k atentátům, uvedl šéf aliance s tím, že o rozšíření NATO rozhodne příští rok summit v Praze. Generální tajemník pak ve svém projevu vysvětlil, proč aliance schvaluje americkou odvetu proti skupinám v Afghánistánu, které podporují terorismus. "Afghánistán je rájem pro teroristy, je to nestabilní země bez pevné státní struktury, je to černá díra. A my nechceme, aby podobné černé díry vznikaly v naší blízkosti a ohrožovaly bezpečnost našich občanů." Hlavním smyslem odvety je podle jeho slov zabránit dalším teroristickým útokům, které by tentokrát mohly zasáhnout i Evropu.

Milan Fridrich, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme