Robertson přijel zkontrolovat přípravy na summit NATO

Do Prahy přiletěl generální tajemník Severoatlantické aliance George Robertson. Bude se zajímat hlavně o to, v jakém stádiu jsou přípravy na podzimní summit NATO, který má rozdat pozvánky dalším žadatelům o členství.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

George Robertson
Přehrát

00:00 / 00:00

Milan Fridrich: S čím přijíždí Robertson

Generální tajemník NATO příjíždí do Prahy v důležitý okamžik, protože jeho hlavním zájmem je už několik let modernizace evropských armád a jejich financování. A proto bude Robertsona určitě zajímat, zda česká vláda prosadí v parlamentu způsob financování nákupu 24 stíhaček Gripen, které mají dát novou tvář bojovému letectvu. Ministr obrany Tvrdík nedávno zřídil funkci náměstka pro reformu armády. Robertson bude určitě chtít vědět, jak tato reforma pokračuje a zda se plní závazky vyplývající ze členství České republiky v NATO. Během Robertsonovy návštěvy se bude mluvit také o rozšíření NATO, o mírových vztazích s Ruskem nebo o mírobvých operacích na Balkáně a v Afghánistánu.

Markéta Kaclová, Milan Fridrich Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme