Zelená pro německý rockový festival Rock am Ring přerušený kvůli teroristické hrozbě

Oblíbený rockový festival v západoněmeckém Nürburgu přerušený v pátek kvůli teroristické hrozbě může pokračovat. Hrozba se nepotvrdila, uvedli v sobotu organizátoři. Policie upřesnila, že v pátek byly v sousedním Hesensku zatčeny tři osoby napojené na radikální salafistické hnutí, které byly najaté jako pomocníci na akci a mohly se tak v areálu volně pohybovat. Trojice byla během soboty propuštěna.

Nürnburg (Aktualizováno: 13:25 3. 6. 2017) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kvůli teroristické hrozbě přerušen rockový festival Rock am Ring v Nürburgu. | Zdroj: Reuters

Mezi zadrženými byla podle policie „nejméně jedna osoba, která není německého původu a která je policii známa v souvislosti s islámským terorismem“.

Policejní zdroj řekl agentuře AFP, že policie dějiště festivalu v areálu automobilového závodního okruhu Nürburgring prohledala, ale nic podezřelého nenašla. Festival proto bude od 13:30 (SELČ) znovu přístupný.

Rockový festival Rock am Ring v Nürburgu byl v pátek přerušen kvůli teroristické hrozbě. Policie přikázala organizátorům, aby vyzvali návštěvníky k opuštění prostor. Informovala o tom agentura DPA. Zpráva o dočasném přerušení programu se objevila i na oficiálním twitterovém účtu festivalu.

Ministr vnitra spolkové země Porýní-Falc Roger Lewentz v pátek řekl, že přerušit akci v západoněmeckém Nürburgu bylo nutné. Kvůli bezpečnostním rizikům policie nařídila, aby tisíce návštěvníků vyklidilo festivalovou plochu.

Policie od pátku situaci intenzivně monitoruje. V oblasti je asi 60 000 návštěvníků, z nichž většina nocuje v přilehlých kempech.

Policie z města Koblenc obdržela informaci o „konkrétní hrozbě“, napsala v pátek bez dalších podrobností agentura AP.

Venkovní festival na svém webu uvedl, že strážci zákona chtějí vyklidit prostor, aby ho mohli prozkoumat. Návštěvníci proto měli v klidu opustit místo konání akce.

Na několikadenní akci jsou desítky tisíc hudebních fanoušků, přesné číslo ale nebylo zveřejněno. Na konci víkendu se podle AP očekávala účast až 90 000.

Výroční třídenní festival v pátek začínal a zahrát se chystala známá německá kapela Rammstein, která v neděli vystoupila v Praze. Skupina však už kvůli poplachu nestihla na festivalu v Nürburgu vystoupit.

Organizátoři akce doufají, že v sobotu bude možné v hudebních produkcích pokračovat.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme