Roční podmínka pro imáma z jihu Francie. Na facebooku burcoval k zabíjení Židů

Francouzský soud ve čtvrtek udělil roční podmíněný trest imámovi z jihu Francie, který po říjnových teroristických útocích v Izraeli vyzýval k zabíjení Židů. Informovala o tom agentura AFP, podle níž odvolací soud zvýšil islámskému duchovnímu původem z Maroka trest původně stanovený na osm měsíců.

Montpelier Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Židovská komunita v Polsku je dnes malá (ilustrační foto)

Funkci imáma nesmí odsouzený vykonávat dva roky (ilustrační foto) | Foto: Ronen Zvulun | Zdroj: Reuters

Imám z města Beaucaire severovýchodně od Montpelieru podle soudu 12. října, pět dní po útoku palestinského teroristického hnutí Hamás na Izrael, publikoval na facebooku slova, která jsou v islámské tradici připisována proroku Mohamedovi a vyzývají k boji a k zabíjení Židů. Soud konstatoval, že tím podněcoval k nenávisti a násilí.

Francie od útoků, při nichž v Izraeli zahynulo na 1200 lidí, registruje výrazný nárůst antisemitských činů, ale i útoků proti muslimům.

Imám původně dostal osmiměsíční trest a roční zákaz působit na dosavadní duchovní pozici. Proti rozsudku se odvolal a soud vyšší instance mu trest zvýšil na rok s dvouletým podmíněným odkladem. Funkci imáma nesmí vykonávat dva roky.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme