Rodiče 'chlapce z balonu' půjdou do vězení

Nehezký dárek k Vánocům dostali ve Spojených státech amerických rodiče chlapce z takzvané balonové aféry. Za zinscenované drama, ve kterém předstírali, že jejich šestiletý syn nešťastnou náhodou vzlétl v podomácku vyrobeném balonu, půjdou do vězení.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Horkovzdušné balóny | Foto: Miroslav Loup

Richard Heene se u soudu omlouval všem záchranářům a viditelně měl na krajíčku. Soud ho poslal do vězení na devadesát dnů, přičemž šedesát z nich může chodit do práce, ale musí se vrátit na noc za mříže. Jeho manželka ztratí svobodu na dvacet dnů, přičemž si trest může odpykat postupně, třeba o víkendech.

Sehraným dramatem chtěli získat publicitu a zajistit si smlouvu na televizní reality show. Ze zahrady rodinného domu v Coloradu vypustili amatérsky postavený balon a tvrdili, že je v něm jejich šestiletý syn. Po honičce, kterou sledovala média v přímém přenosu, se ukázalo, že syn v balonu není a naopak je živý a zdravý doma. Heeneovi dostanou navíc pokutu.

Vít Pohanka, Lukáš Vincourek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme