Rodina polského inženýra, zavražděného v Pákistánu, dostane odškodnění

Polská pojišťovna vyplatí pojistku rodině geologa Piotra Stańczaka, kterého islámští teroristé z hnutí Taliban unesli a zavraždili v Pákistánu. Tělo oběti ale dosud odmítají vydat.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

na návsi paštúnské vesnice | Foto: Alexandr Pícha

Pojišťovna stále čekala na nezvratný důkaz smrti geologa, ale místo toho se dočkala ostré kritiky ze strany veřejnosti. K dispozici je pouze videozáznam z vraždy polského inženýra a informace polské vlády, což pojišťovny nepovažují za důkaz.

Společnost Ergo Hestia se proto rozhodla, že jde o mimořádný případ. Pojistku vyplatí i přesto, že nikdo nevystavil úmrtní list Piotra Stańczaka. Pákistánští teroristé ze skupiny Tehrik-e-Taliban totiž odmítají vydat tělo zavražděného, pravděpodobně za ně požadují peníze nebo propuštění svých spolubojovníků z pákistánského vězení.

Polské ministerstvo zahraničí u požádalo Pákistán, aby udělal vše pro dopadení teroristů, kteří zavraždili polského rukojmího. Islámábád podle Varšavy postupuje liknavě. Vztahy mezi Pákistánem a Polskem se proto značně zhoršily.

Přečtěte si, jak se to stalo::
Polsko vyzvalo Pákistán, aby dopadl vrahy uneseného geologa
Pákistánští teroristé zaslali médiím záznam vraždy polského geologa
Polská vláda už ví, kdo zavraždil geologa uneseného v Pákistánu
Polsko čeká na důkazy o zavraždění geologa teroristy

Martin Dorazín, Miroslav Panuška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme