Rolls Royce: Za výbuch motoru Airbusu může konstrukční vada

Jedna špatná součástka mohla zavinit smrt více než 450 lidí. Motor Rolls Royce v airbusech A380 má podle výrobce konstrukční vadu. Před týdnem kvůli ní pravděpodobně vybuchl jeden z motorů stroje australské spolčenosti Qantas přímo za letu. Pilot naštěstí nouzově přistál.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Airbusu hořel jeden z motorů

Airbusu hořel jeden z motorů | Zdroj: ČTK

Oficiálně nechce výrobce přiznat, kde přesně se závada nachází, ale podle nejmenovaného zdroje by měl olej unikat do vzduchovodu mezi turbínami na středně a vysoce stlačený vzduch. Výrobce přislíbil všechny vadné moduly 51 urychleně vyměnit.

O konstrukční vadě Rolls Royce věděl už před nehodou a motor upravil. Takže novější verze motoru by neměly za letu vybuchovat. Není ale jasné, zda vůbec o závadě informoval aerolinky. Společnost Airbus si není vědoma žádného hromadného stahování motorů Trent 900 pro nutné úpravy.

Ondřej Bouda Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme