Rolující Boeing narazil v Košicích křídlem do sloupu

Na košickém letišti včera havarovalo letadlo Boeing 737 společnosti SkyEurope. Stroj při rolování narazil do stožáru osvětlení. Na palubě sedělo 84 cestujících, nikdo z nich se nezranil. O případu informovala dnes ráno policie.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Boeing 737 společnosti SkyEurope | Foto: Answers.com

Letadlo během přistání dosedlo na nesprávnou rolovací dráhu a levým křídlem narazilo do sloupu. Nehoda se stala už při nízké rychlosti, pasažéři vyvázli bez úhony.

Ještě 30 minut po nehodě však lidé museli zůstat na palubě, uvedl jeden ze svědků na internetu. V letadle bylo kromě cestujících pět členů posádky.

Košické letiště se odmítlo k incidentu vyjádřit. Agentura ČTK spekuluje, že mohlo jít o let na lince Bratislava - Košice. Citovala také mluvčího společnosti, podle nějž je nehoda ve stadiu vyšetřování a její příčiny zatím nejsou známy.

Škoda na Boeingu se odhaduje na 800.000 korun, škodu na sloupu letiště vyčíslilo na 200.000 korun. Policie zahájila vyšetřování pro trestný čin obecného ohrožení a poškozování cizí věci. Neznámému pachateli hrozí trest až osm let vězení.

Největší letecké neštěstí v novodobé historii Slovenska se stalo v lednu 2006. Při pádu vojenského letounu tehdy zahynulo 42 vojáků, kteří se vraceli z mise v Kosovu.

Martin Hromádka, Ľubomír Smatana Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme