Roman Polanski by mohl být vydán do Spojených států

Filmový režisér Roman Polanski by mohl být vydán do Spojených států. Kalifornský soud totiž zamítl žádost Polanského obhájců, aby byl filmař souzen v nepřítomnosti.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Režisér polského původu Roman Polanski | Foto: Jan Rosenauer

Režisér je stále v domácím vězení na své chatě ve Švýcarsku. Čeká, jak dopadne 33 let starý případ, kdy měl v USA sexuální styk s třináctiletou dívkou.

O případném vydání polsko-francouzského režiséra do USA rozhodne švýcarská justice. Ta oznámila, že čeká, dokud americký soud nevynese konečný verdikt o tom, zda režisér bude nebo nebude souzen v nepřítomnosti.

Francouzská média připomínají, že i oběť jeho činu Samantha Geimerová žádá o zrušení procesu, protož už je tím vším znechucena. Podle názoru amerických soudců ale nemá právo zasahovat do případu a diktovat, jaké má být rozhodnutí.

Roman Polanski kvůli tomu, co se stalo v roce 1977 nenavštěvuje Spojené státy, aby se vyhnul tamnímu právu. Sex s nezletilou totiž americké zákony klasifikují jako znásilnění a je nepromlčitelný.

Jan Pokorný, Renata Mňuková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme