Romney vyhrál primárky v Michiganu i Arizoně

Mitt Romney dosáhl dvojnásobného úspěchu – povedlo se mu vyhrát republikánské primárky v Michiganu i Arizoně. Jeho hlavní sok Rick Santorum v hlasování michiganských republikánů těsně prohrál.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Republikánský prezidentský kandidát a bývalý guvernér Massachusetts Mitt Romney | Zdroj: Reuters

„Díky Michigane! Tohle je skvělá noc!“ radoval se Mitt Romney. Svůj hlas mu sice dalo jen o několik procent více republikánských voličů než Santorumovi, pro umírněného republikána to ale bylo velmi důležité vítězství.

Rodný Michigan byl totiž pro Romneyho klíčový. „Tady jsem se narodil a vyrostl, moje maminka a táta tady mnoho let žili,“ připomněl Mitt Romney skutečnost, že jeho otec byl právě v Michiganu guvernérem.

Prohra v tomto státě by zpochybnila jeho postavení republikánského favorita. Výsledek však napovídá, že zřejmě právě on bude hlavním republikánským kandidátem v klání s Barackem Obamou o Bílý dům.

Přehrát

00:00 / 00:00

Americký zpravodaj ČRo Vít Pohanka zprostředkoval nadšené děkování Mitta Romneyho za podporu v Michiganu

Příští úterý čeká republikánské kandidáty tzv. superúterý. O přízeň se budou ucházet hned v 10 státech najednou: na Aljašce, v Georgii, Idahu, Massachusetts, Severní Dakotě, Ohiu, Oklahomě, Tennessee, Vermontu, Virginii a Wyomingu.

Mitt Romney

Milan Kopp, Vít Pohanka, Lucie Maňourová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme