VIDEO: Dvacet metrů široký, 200 dlouhý a 40 vysoký. Rotterdamem po vodě převáželi most na pontonech

Nizozemským městem Rotterdam v noci na pondělí převáželi po vodě 200 metrů dlouhý provizorní kovový most, který bude stát poblíž přístavu. Převoz 20 metrů široké kovové konstrukce se 40 metrů vysokým obloukem byl pečlivě naplánovaný do nejmenších detailů. O převozu informovalo nizozemské ministerstvo infrastruktury a vodních cest, které šestihodinovou operaci živě vysílalo.

Rotterdam Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Most Suurhoffbrug byl na plovoucích pontonech, které tlačily i táhly remorkéry po řece Máze. Po cestě se zvedalo celkem pět mostů, které jsou zde podobným operacím uzpůsobené kvůli nákladní dopravě.

U Lovosic spustili na vodu nový nákladní tanker na jedlé oleje. Namířeno má do Nizozemska

Číst článek

Transport začal v pondělí v jednu hodinu ráno, na místo určení most dorazil zhruba o pět hodin později.

Dělníci umístí nový most vedle starého v noci z pátku na sobotu. Doprava se v následujících měsících rozloží mezi oba mosty, a umožní tak opravu starého mostu při menší zátěži.

Po dokončení rekonstrukce velmi vytíženého spoje most, který v noci na pondělí přivezli, opět odvezou. Práce by měly skončit v roce 2022.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme