Rozhlasová kampaň ve prospěch Saúdské Arábie

Saúdská Arábie zahájila ve Spojených státech rozhlasovou reklamní kampaň, která má přesvědčit Američany, že ropná monarchie nepodporovala vztahy s teroristy. Od 11. září byli Saúdové v defenzívě a část americké veřejnosti vidí v jejich zemi původ teroristických útoků proti New Yorku a Washingtonu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

mrakodrapy na nábřeží | Foto: Jaroslava Kocábková

Jak zaznamenal zpravodaj Českého rozhlasu Miroslav Konvalina, kampaň vysílají rádia v 19 největších amerických městech. Saúdové se obhajují před obyvateli Washingtonu, Bostonu, Chicaga nebo Dallasu, ale vynechali New York, kde bude sjezd Republikánské strany USA.

Kampaň se opírá o zjištění nezávislé americké komise zkoumající okolnosti 11. září 2001, která očistila saudsko-arabskou vládu od obvinění, že terorismus financovala. Média i politici ve Spojených státech v poslední době několikrát zpochybnili saúdské odhodlání bojovat s terorismem.

Mezi těmi, kteří ropné monarchii nevěří, je také prezidentský kandidát John Kerry. Saúdové dále zveřejňují závěry komise, které vyvracejí obvinění filmaře Michaela Moorea, že Bushova administrativa pomohla členům rodiny Usámy bin Ládina uletět ze země v době, kdy byl po teroristických útocích uzavřen vzdušný prostor.

Milan Kopp, Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme