Rozhodnutí soudu může vést k zákazu HZDS

Slovenský ministr vnitra Ladislav Pittner uvažuje o zákazu HZDS jako politické strany. Dal najevo, že k takovému kroku přistoupí, pokud soud dokáže, že špičky Hnutí za demokratické Slovensko jsou zodpovědné za závažné politicky motivované trestné kauzy, jako zavlečení syna exprezidenta Michala Kováče do Rakouska, či sabotáž vůči hlavě státu při využití Slovenské informační služby.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Podle ministra totiž zákon o politických stranách hovoří o tom, že pokud strany porušují ústavu a zákony, nebo jejich cílem je odstranění demokratických základů státu, případně ohrožují práva občanů, mohou být zakázány.

Mečiar ke zmíněným záležitostem odmítl vypovídat a tvrdí, že s aktivitami bývalého vedení SIS nemá nic společného. Vyšetřovatelé však informovali, že adresátem zprávy SIS o možnostech odstranění Kováče měl být právě expremiér. Není však známo, zda zprávu „dostal na stůl“ a stal se tak spolupachatelem sabotáže.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme