Rozpory mezi Francií a Německem měl vyřešit fotbal, nepovedlo se

Francouzský prezident Francois Hollande a německá kancléřka Angela Merkelová si zvolili za místo důležité schůzky fotbalový stadion. Neformální prostředí mělo zřejmě zmírnit napětí, které mezi oběma zeměmi před nadcházejícím důležitým summitem v Bruselu panuje. To se zřejmě nepodařilo.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hollande a Merkelová spolu jednali více jak půl hodiny v útrobách stadionu a pak na tribuně vedle sebe sledovali fotbalový zápas. | Zdroj: Reuters

Hollande a Merkelová spolu jednali více jak půl hodiny v útrobách stadionu a pak na tribuně vedle sebe sledovali fotbalový zápas, v němž Němci jednoznačně přehráli domácí Francouze, pro něž je porážka o branku ještě lichotivá.

Navzdory dobrým osobním vztahům se rozpory mezi oběma zeměmi prohlubují. Merkelová odmítla vidět jako vážný problém nadhodnocené euro a zdůraznila, že je třeba spíše podporovat konkurenceschopnost, a ne oslabovat měnu.

Na rozdíl od Hollanda také považuje za důležité trvat na úsporných opatřeních. Podle Le Mondu je nepravděpodobné, že by Paříž a Berlín mohli na summitu předložit společný text, což by bylo poprvé za posledních dvanáct let.

Jan Šmíd Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme