Rozpory okolo Severní Koreje

V americké vládě trvají rozdílné názory na přístup k Severní Koreji. Zatímco se do Pekingu se sjely delegace šesti zemí, které mají od zítřka jednat o severokorejském jaderném programu, ve Spojených Státech byla oznámena rezignace jednoho z hlavním amerických vyjednavačů.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

plot

plot | Foto: Robert Mikoláš

Podle zpravodaje Českého rozhlasu ve Washingtonu Miroslava Konvaliny převážil v Bílém domě názor, že na Severní Koreu se musí tvrdě.

Ze své funkce odstoupil těsně před dlouho očekávaným mnohostranným jednáním jeden z nejzkušenějších vyjednavačů. Odchod Charles Pritcharda, zvláštního amerického vyslance pro Severní Koreu je těsně před zahájením rozhovorů velmi podezřelý a vede americký tisk ke spekulacím o ústupu od politiky cukru a biče.

Podle listu Washington Post je administrativa ve věci Severní Koreje hluboce rozdělena odchází bývalý spolupracovník Madeleine Albrightové, který byl ochoten jít s komunistickým režimem cestou ústupků a zmírnění ostré rétoriky mezi Spojenými Státy a komunistickou Koreou.

Milan Kopp, Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme