Rozsáhlé vyšetřování smrti princezny Diany vyloučilo spiknutí

Britská princezna Diana nebyla obětí vraždy, ale zemřela nešťastnou náhodou. Definitivně to dnes konstatovala zpráva vyšetřovací komise Lorda Stevense, která okolnosti smrti téměř tři roky vyšetřovala. Při autohavárii v Paříži 31. srpna 1997 zahynula nejen princezna Diana, ale i její přítel Dodi Al Fayed a jejich řidič. Zpráva vyvrátila všechna obvinění ze spiknutí a teorie o tom, že chtěl někdo princeznu zabít.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lady Diana a Dodi Al Fayed | Zdroj: ČTK

Lord Stevens z Kirkwhelpingtonu shrnul zprávu svého týmu v rozsahu 850 stran. Řekl, že vyšetřovatelům se dostalo veškeré potřebné pomoci francouzských úřadů. Jeho tým vyslechl na patnáct set svědků, mezi nimi následníka trůnu prince Charlese, s jinými byl v písemném styku a dospěl k závěru, že obvinění o spiknutí k vraždě princezny, které začalo kolovat od doby brzy po havárii samotné, bylo zcela nepodložené.

Lord Stevens informoval o výsledcích vyšetřování předem syny princezny Diany Williama a Harryho. Stevensova zpráva poslouží jako podklad pro koronerovo řízení, které se bude zabývat okolnostmi smrti princezny Diany a Dodiho Al Fayeda a začne v lednu.

Milan Kopp, Milan Kocourek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme