Rozsáhlý požár ve Vysokých Tatrách je pod kontrolou

Slovenským hasičům se podařilo dostat pod kontrolu rozsáhlý požár ve Vysokých Tatrách. Podle odhadů Národního parku vyhořelo asi 150 hektarů lesa včetně přísně chráněných lokalit. Na požářišti stále dohořívají stromy a doutnají pařezy, které zbyly po kalamitní těžbě.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

hasiči likvidují požár ve Vysokých Tatrách

hasiči likvidují požár ve Vysokých Tatrách | Zdroj: ČTK

"Občas to někde vystřelí a vyšlehnou plameny," řekla Českému rozhlasu mluvčí Národního parku, podle které oheň strávil kromě kalamitních ploch i mladý nedávno obnovený les. Hasiči proto zůstávají v terénu a vrtulník stále nalétává nad oblast a posádka dohašuje lokání požáry.

Hlavní silnice z Tatranské Lomnice na východ je už průjezdná a meteorologové nepředpovídají prudký vítr, takže to nejhorší mají hasiči za sebou. Záchranáři soudí, že oheň má svědomí žhář, protože od neděle to byl už čtvrtý požár ve stejné oblasti.

Přečtěte si také:
Vysoké Tatry sužují už několik dní lesní požáry
Ve Vysokých Tatrách nemá kdo pracovat, pomoci mají Ukrajinci
Policie zatýkala ochránce protestující proti těžbě v Tatrách
V Nízkých Tatrách hořelo přes sto hektarů lesa
V Tatrách se střetli ochránci přírody s dřevorubci státních lesů
Ve Vysokých Tatrách shořelo 60 hektarů lesa

Martin Hromádka, Ľubomír Smatana Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme