Rozsudek nad Miloševič asi až v roce 2003

Příprava soudního procesu proti jugoslávskému exprezidentovi Slobodanu Miloševičovi bude trvat 8 až 12 měsíců. Prohlásil to předseda haagského tribunálu Claude Jorda. První slyšení bývalé hlavy státu před tribunálem je ohlášeno na úterý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mezinárodní tribunál se připravuje na nejtěžší proces ve své osmileté historii. Soud začne od úterý vyslýchat Slobodana Miloševiče, aby si doplnil důkazní materiál. Tato část procesu proti Miloševičovi bude podle předsedy trestního tribunálu trvat 8-12 měsíců. Miloševič je obviněný ze zločinů proti lidskosti a porušování válečných konvencí. Hlavní žalobkyně Carla del Ponteová se bude také snažit najít důkazy pro obžalobu z genocidy muslimského obyvatelstva v Bosně a kosovských Albánců. Del Ponteová vyslechne stovky svědků - včetně minulých i současných politiků z bývalé Jugoslávie. Teprve poté, až skončí příprava žaloby, začne soudní líčení. Předseda trestního tribunálu Jorda očekává, že samotné líčení bude trvat opět nejméně jeden rok. Rozsudek nad Miloševičem se tak dá očekávat nejdříve v roce 2003.

Markéta Kaclová, Milan Fridrich Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme