Roztržka mezi Tureckem a Nizozemskem pokračuje. Ankara předvolala velvyslance a podala stížnost

Napětí mezi Tureckem a Nizozemskem kvůli nevpuštění tureckých ministrů má další pokračování. Turecké ministerstvo zahraničí si v pondělí předvolalo nizozemského velvyslance a do Haagu poslalo stížnosti na jednání s tureckými představiteli a demonstranty. Proti těm v noci znovu zasahovala nizozemská policie tentokrát v Amsterodamu a zadržela šest protestujících.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Proti zpočátku poklidné demonstraci asi 250 Turků v Amsterdamu zasáhli policejní těžkooděnci. | Zdroj: Reuters

Proti zpočátku poklidné demonstraci asi 250 Turků zasáhli policejní těžkooděnci poté, co účastníci pochodu odmítli akci ukončit. Místo toho začali na policisty házet kameny a skandovat nacistická hesla.

K postupu nacistů přirovnává Ankara i zákroky nizozemské vlády. Ta o víkendu odmítla do země vpustit dva turecké ministry, kteří chtěli v Rotterdamu mezi tureckou diasporou agitovat pro posílení pravomocí prezidenta Erdogana v dubnovém referendu.

Vyhrocený spor s Ankarou se rázem stal hlavním tématem před středečními nizozemskými volbami. Měl by dominovat i pondělní jediné televizní debatě dvou hlavních favoritů - premiéra Marka Rutteho a odpůrce islámu Geerta Wilderse.

Filip Nerad Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme