Rozvodněné řeky v Chorvatsku kulminují, stovky domů jsou pod vodou

Stav vody v chorvatských řekách dosáhl svého maxima. Na většině míst už hladina nestoupá. Výjimkou je dolní tok řeky Lika. Na řekách v okolí Plitvických jezer dokonce začal klesat. Chorvatsko totiž přestaly trápit deště.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Povodně - ilustrační foto | Foto: Archiv

V jihochorvatském městě Metkovič na hranici s Bosnou je dosud zaplaveno přes 1500 domů. Voda ohrožuje sedmdesát procent všech tamních objektů. Úroveň vody byla tak vysoká, že i na prezidentské volby museli odjet zájemci na loďkách. Přerušit museli dokonce i provoz na nedalekém chorvatsko - bosenském hraničním přechodu.

O něco lepší situace je ve středním Chorvatsku, ale i tam evakuovali stovky lidí. V jedné obci voda odřízla její obyvatele od světa. Odborníci varují, že v případě že by znovu začalo pršet, nebo by zesílila obleva, mohla by se situace znovu vyhrotit. Teploty se teď drží v noci těsně pod bodem mrazu a přes den do devíti nad nulou.

Jaromír Janev, Jan Piroch Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme