'Ruce měl všude,' obvinila žena Petera Pilze. Rakouský politik obtěžování nepopřel a rezignoval

Rakouský politik Peter Pilz, který v nedávných volbách přivedl do parlamentu novou stranu, Kandidátku Petera Pilze, sám v poslaneckých lavicích nezasedne. Na svůj mandát v sobotu rezignoval poté, co ho jistá žena obvinila ze sexuálního obtěžování.

Vídeň Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sexuální obvinění stálo rakouského politika Pilze poslanecký post. | Foto: Heinz-Peter Bader | Zdroj: Reuters

Incident se prý stal v roce 2013 na evropském fóru v Alpbachu. Ženy se Pilz údajně dotýkal proti její vůli.

„Ruce měl všude,“ řekla dotyčná rakouskému listu Falter. Pilz tvrdí, že si nic nepamatuje, nicméně obvinění považuje za věrohodné, protože vše sledovali dva svědci.

„V parlamentu jsem vždy prosazoval jasná měřítka a ta platí samozřejmě i pro mě,“ řekl v sobotu na tiskové konferenci Pilz, když oznámil, že se vzdává poslaneckého mandátu.

Peter Pilz patřil dlouhá léta k nejvýraznějším tvářím rakouských Zelených. Nicméně rozešel se s nimi, protože mu před nedávnými volbami nechtěli zajistit jím požadované místo na kandidátce, a založil vlastní, po sobě pojmenované politické uskupení. Říkal, že program strany ztělesňuje on sám svojí osobou. Zatímco Zelení z Národní rady vypadli, Kandidátka Petera Pilze i přes omezené finanční možnosti a malou přítomnost v televizi získala osm mandátů.

Podle rakouských médií Pilze už v minulosti jedna z jeho bývalých spolupracovnic obvinila ze sexuálního a slovního obtěžování. Případem se zabývalo i vedení frakce Zelených, nicméně na přání ženy se kauza doposud nedostala na veřejnost. Pilz toto obvinění odmítá.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme