Rudolphovi Giulianimu mizí přízeň voličů

Prezidentský kandidát Rudolph Giuliani se necelý týden před primárkami se na Floridě propadá v průzkumech veřejného mínění. Giuliani, který se proslavil jako schopný starosta New Yorku po teroristických útocích z 11. září 2001, chce právě na Floridě razantně vstoupit do předvolební kampaně před únorovým superúterým, kdy budou primárky ve více než 20 amerických státech:

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rudolph Giuliani | Zdroj: ČTK

Kdyby byly primárky na Floridě dnes, bojoval by podle většiny průzkumů Rudolph Giuliani o třetí místo s Mikem Huckabeem. V tuto chvíli Florida, jako důležitý stát, kde v zimě bydlí mnoho amerických důchodců a kde je také početná kubánská komunita, dává přednost Johnu McCainovi a Mittu Romneymu.

McCain bere Giulianimu vítr z plachet tím, že se profiluje jako kandidát s bohatými zkušenostmi s bezpečností Spojených států. Giulianimu lidé nevěří ani to, že by vyvedl zemi z ekonomické recese a v tomto směru je více inspiruje podnikatelská zkušenost Mitta Romneyho.

Primárky na Floridě napoví, kdo půjde, jako republikánský favorit do superúterý 5. února.

Milan Kopp, Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme