Rugova vypovídal jako svědek v Miloševičově procesu

Kosovský prezident Ibrahim Rugova obvinil Slobodana Miloševiče z organizovaného násilí proti Albáncům. Rugova vypovídal jako svědek u Mezinárodního tribunálu v Haagu v procesu proti bývalému jugoslávskému prezidentovi.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Slobodan Miloševič | Foto: Interpol

Miloševič se rozhodl zničit kosovské Albánce násilím a válkou - s tím vystoupil kosovský prezident Ibrahim Rugova během svědectví pro obžalobu. Rugova popsal, že Albánci v 90. letech minulého století ztratili většinu občanských a kulturních práv. Po zrušení autonomie v rámci Jugoslávie v roce 1989 začaly represe proti Albáncům, které vyvrcholily masovým vyháněním, prohlásil Rugova.

Miloševič, který je obviněný ze zločinů proti lidskosti z kosovské války, podrobí v pondělí Rugovu křížovému výslechu. Bude se určitě snažit dokázat, že Rugova nemá pro své obvinění žádné důkazy a vychází pouze ze svých dojmů a vyprávění jiných, což soud jako důkaz nepřijímá.

Milan Fridrich, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme